KOWNO – WILNO – TROKI – GRUTOS


I dzień         Kowno
     
Wyjazd z Ełku w kierunku przejścia granicznego w Budzisku, spotkanie z przewodnikiem (parking przy zamku) i zwiedzanie Kowna: Muzeum Diabłów, Stare Miasto, katedra św. Piotra i Pawła, bizantyjski kościół św. Michała Archanioła, Ratusz i tuż przy nim barokowy kościół Jezuitów, forty znajdujące się na brzegiem „Kowieńskiego Morza” oraz bazylika najpotężniejszy zabytkowy obiekt wybudowany w epoce baroku na terenach Litwy. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II dzień       Wilno

     
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, całodzienne zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży, Pałac prezydencki, Uniwersytet Wileński – słynie z unikatowej architektury, ciekawych dziedzińców i oraz barokowego kościoła św. Janów., Kościół Piotra i   Pawła (ok. 2 tys. stiukowych rzeźb – zabytek wileńskiego baroku), Kościół św. Anny (najsłynniejszy zabytek Wilna-do zdobienia użyto 33 rodzajów cegieł), Kaplica Ostrobramska, Zaułek bernardyński z mieszkaniem A. Mickiewicza, Cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, ulica Żydowska, Plac Ratuszowy, Plac Katedralny, którego ciekawostką jest jedna z płyt z napisem „stebuklas”- cud, upamiętniająca w 1989r żywy łańcuch ludzki (650 km) ciągnący się z Tallina do Wilna. Tworzyli go protestujący ludzie przeciwko okupacji sowieckiej. Katedra (w latach 50 przez władze sowieckie zamknięta, w 1989r ponownie zwrócono wiernym- największą świątynię na Litwie). Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III dzień     Wilno – Troki - Grutos
     
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Wilna: Kościół Św. Jana, Cela Konrada, Starówka. Indywidualny spacer po starówce (ok. 2 godz.), przyjazd do Trok, zwiedzanie: Zamek Księcia Witolda. Obiad w regionalnej restauracji (chłodnik, cepeliny, napój). Po obiedzie wyjazd w kierunku Grutas. Zwiedzanie Parku w Grutas- pomniki oraz inne bardzo ciekawe eksponaty z „okresu sowieckiego” sprowadzone z całej Litwy. Planowany przyjazd do Ełku ok. godz. 24-ej.

Świadczenia zawarte w cenie:

- przejazd autokarem marki zach. (WC, klimatyzacja, video, uchylne fotele)
- ubezpieczenie NNW
- miejscowy przewodnik Wilno, Kowno
- bilety wstępu (muzeum: Diabła, Mickiewicza, Komunizmu oraz Zamek Witolda)
- wyżywienie(2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad)
- 2 noclegi w Wilnie lub okolicach pok. 2-3 os z łazienkami
- opieka pilota

Terminy:
do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura